Club Friendlies 1
FT
Preston
0-1
Lincoln
FT
Makama (2')
Postponed
Alemannia Aachen
Dortmund
Postponed
FT
Plymouth
2-2
Orlando Pirates
FT
Issaka (41'), Wright (63')
Makgopa (39'), Ndah (42')
Norwegian Eliteserien
FT
Sarpsborg
4-1
Rosenborg
FT
Meister (11', 26', 31', 69')
Christiansen (74')
Saeter (76')
Jenssen (55'), Nemcik (83')
Romanian SuperLiga
FT
SSC Farul
0-1
Unirea Slobozia
FT
Rivaldinho (17'), Vina (43')
Flavius Purece (19')
Perianu (21'), Camara (64'), Adrian Toma (90+4')
FT
Hermannstadt
0-0
U Craiova
FT
Balaure (90+4')
Paradela (25')
Brasileiro
FT
Atletico Mineiro
2-1
Sao Paulo
FT
Vargas (13'), Paulinho (45+3')
Battaglia (9'), Hulk (44')
Moura (18')
Zubeldia (16'), Hulk (83')
Franco (59')
FT
Vitoria
0-1
Botafogo
FT
Janderson (90+10'), Muriel (90+8')
Savarino (62')
Eduardo (37'), Ponte (77'), Hernandez (90+7')
Uruguayan Primera Division
FT
Maldonado
1-1
Racing
FT
Larrazabal (3')
Gonzalez (39'), Reyes (76'), Rodriguez (82'), Trasante (85'), Nunez (90+1')
Alaniz (83')
Rodriguez (50'), Espinosa (90+3'), Magallanes (90+1')
Chinese Super League
FT
Cangzhou
1-1
Wuhan TT
FT
Solomon-Otabor (12')
Yang (61'), Maritu (90+3'), Zhao (90+7')
Yang (90+4')
Balde (37')
FT
Shanghai Port
5-1
Beijing Guoan
FT
Lei (16', 71'), Gustavo (30', 33'), Oscar (58')
Browning (60')
Liangming (13')
He (55')
FT
Chengdu
2-1
Tianjin Jinmen
FT
Chow (8', 59')
Gan (65')
Ademi (40')
Xadas (37')
International Rugby Union Friendlies
11.30pm
USA
vs
Scotland
11.30pm
Super League
FT
London Broncos
20-34
Castleford
FT
Rourke (23'), Lovell (37'), Stock (60'), Bienek (70')
Hoy (4'), Senior (10', 33'), Mellor (29', 53'), Milnes (55')
FT
Warrington
16-12
Leeds Rhinos
FT
Wardle (23'), Keighran (62'), Eckersley (68')
Welsby (19'), Blake (58')
Women's European Championship
FT
England Women
2-1
Ireland Women
FT
Russo (5'), Stanway (57')
Russel (94')
Fahey (56'), Kiernan (81')
Club Friendlies 3
9am
Stal Mielec
vs
Stal Rzeszow
9am
9am
Dunajska Streda
vs
Gyor
9am
9am
Oleksandriya
vs
Nyva Buzova
9am
9am
Radnicki Nis
vs
Akademija Pandev
9am
9.30am
Polonia Warszawa
vs
Pogon Grodzisk Mazowiecki
9.30am
9.30am
Radnicki
vs
Mladost Lucani
9.30am
9.45am
Rakow
vs
Odra Opole
9.45am
10am
Preston
vs
Lincoln
10am
10am
Nieciecza
vs
Puszcza Niepolomice
10am
10am
Magdeburg
vs
FC Zurich
10am
10am
Slovan Liberec
vs
Puskas Academy
10am
10.30am
Academica
vs
Uniao de Leiria
10.30am
10.30am
Legia
vs
Widzew Lodz
10.30am
11am
Lens
vs
Red Star
11am
11.30am
Gdansk
vs
Wisla Plock
11.30am
11.30am
Stal Rzeszow
vs
Pogoń-Sokół Lubaczów
11.30am
12pm
Polonia Warszawa
vs
Lechia T. Mazowiecki
12pm
12pm
Holstein Kiel
vs
SonderjyskE
12pm
12pm
Silkeborg
vs
Vendsyssel
12pm
12pm
Magdeburg
vs
FC Zurich
12pm
12.30pm
Radomiak Radom
vs
Motor Lublin
12.30pm
1pm
Roda JC
vs
Lierse Kempenzonen
1pm
1pm
Stal Rzeszow
vs
Wisła Puławy
1pm
1pm
Odra Opole
vs
Podbeskidzie
1pm
1pm
Basel
vs
Nyonnais
1pm
1pm
Bucuresti
vs
Radnicki Nis
1pm
1pm
St Pauli II
vs
Hertha BSC II
1pm
1pm
Casa Pia
vs
1e Dezembro
1pm
1pm
Zeljeznicar
vs
Nizhny Novgorod
1pm
2pm
Plauen
vs
Erzgebirge Aue
2pm
2pm
Stuttgarter Kickers
vs
Freiburg II
2pm
2pm
Utrecht
vs
Sint-Truiden
2pm
2pm
Gornik Leczna
vs
Wieczysta Kraków
2pm
2pm
Puszcza Niepolomice
vs
NKP Podhale
2pm
2.30pm
Sittard
vs
Elversberg
2.30pm
3pm
Plzen
vs
Copenhagen
3pm
3pm
Loko. Leipzig
vs
Hamburger SV II
3pm
3.30pm
Dynamo Moscow
vs
Spartak Moscow
3.30pm
4pm
Rakow
vs
Omonia
4pm
4pm
Slask Wroclaw
vs
Mlada Boleslav
4pm
4pm
Go Ahead Eagles
vs
Union SG
4pm
4pm
Inhulets
vs
SK Poltava
4pm
4pm
Swarovski
vs
Greuther Furth
4pm
4pm
Talleres
vs
Red Star
4pm
4pm
Dusseldorf
vs
Diosgyor
4pm
4.30pm
Ingolstadt
vs
VfR Mannheim
4.30pm
4.30pm
Ruch Chorzow
vs
Rekord Bielsko-Biała
4.30pm
4.30pm
Spartak Plovdiv
vs
Levski Krumovgrad
4.30pm
5pm
Miedz
vs
Zaglebie Sosnowiec
5pm
5pm
Slavia Sofia
vs
Sportist Svoge
5pm
5pm
Mainz
vs
Basara Mainz
5pm
5pm
Caen
vs
Nantes
5pm
5pm
Brest
vs
Avranches
5pm
5pm
Pardubice
vs
Chrudim
5pm
5pm
Wolfsberger
vs
Podbrezova
5pm
5pm
Admira
vs
BW Linz
5pm
5pm
Floridsdorfer
vs
Lisen
5pm
5pm
Lippstadt
vs
VfB Oldenburg
5pm
5pm
Leobendorf
vs
St Polten
5pm
5pm
Tillmitsch
vs
Kapfenberg
5pm
5pm
Slaven Koprivnica
vs
Zrinjski Mostar
5pm
5pm
Sturm Graz II
vs
Donaufeld
5pm
5pm
Metz
vs
Jeunesse
5pm
5pm
Vizela
vs
Trofense
5pm
5pm
Petrovac
vs
Nizhny Novgorod
5pm
5.30pm
Bayern München II
vs
Unterhaching
5.30pm
5.30pm
Viktoria Aschaffenburg
vs
Steinbach
5.30pm
5.30pm
Oythe
vs
Preussen Munster
5.30pm
5.30pm
Zelzate
vs
Zulte
5.30pm
5.30pm
Kickers Emden
vs
VfL Oldenburg
5.30pm
5.30pm
Wiener SC
vs
First Vienna
5.30pm
5.30pm
Empoli
vs
Calcio Castelfiorentino
5.30pm
6pm
Kickers Offenbach
vs
Rot-Weiß Walldorf
6pm
6pm
Voitsberg
vs
Deutschlandsberger SC
6pm
6pm
Eintracht Rheine
vs
Sportfreunde Lotte
6pm
6pm
Lokeren-Temse
vs
Olympic Charleroi
6pm
6pm
Gutersloh
vs
Erkenschwick
6pm
6pm
Hamburger SV
vs
Drochtersen/Assel
6pm
6pm
Buchbach
vs
Ried II
6pm
6pm
Deggendorf
vs
Vilzing
6pm
6pm
Peterborough
vs
AFC Wimbledon
6pm
6pm
Alemannia Aachen
vs
VfL Bochum
6pm
6pm
Lichtenberg
vs
Hallescher
6pm
6pm
Plymouth
vs
Orlando Pirates
6pm
6pm
Schaffhausen
vs
Brühl
6pm
6.30pm
Wil
vs
Cham
6.30pm
7pm
Fylde
vs
Blackpool
7pm
7pm
Weston
vs
Exeter
7pm
7pm
Evesham United
vs
Cheltenham
7pm
7pm
Volendam
vs
Noordwijk
7pm
7.45pm
MK Dons
vs
Barnet
7.45pm
7.45pm
Matlock Town
vs
Derby
7.45pm
8pm
Benfica
vs
Farense
8pm
11pm
Fortuna Koln
vs
Monheim
11pm
11pm
Cracovia
vs
Podbeskidzie
11pm
11pm
Botev Vratsa
vs
Montana
11pm
11pm
Petržalka akadémia
vs
Banik Ostrava II
11pm
11pm
Tondela
vs
Lusitania FC Lourosa
11pm
11pm
Puskas Academy
vs
Samorin
11pm
League of Ireland Premier
FT
Bohemians
0-2
Sligo
FT
McDaid (90')
Waweru (36'), Chapman (90+6')
Mallon (2'), Pijnaker (59'), Barlow (74')
Mallon (38')
FT
Dundalk
4-2
Drogheda
FT
Hakiki (8'), O'Kane (16'), Horgan (55', 85')
Keogh (49'), O'Kane (65')
James-Taylor (37', 90+3' pen.)
Ahui (39'), Doherty (40'), Farrell (42')
FT
Galway United
1-0
Waterford
FT
Hickey (23')
McCormack (39'), Nugent (53'), Hickey (53'), Nugent (68')
Radkowski (33'), Horton (36'), Parsons (45+2')