MX23RW : Sunday, July 21 03:24:26| >> :120:3967:3967:

Stats Centre

Europa League Qualifying: Results

Playoff Round
Thursday, August 22, 2019
Aug 22, 2019 3pm
Playoff Round
Astana
3-0
BATE
Tomasov (23'), Logvinenko (44'), Mar Sigurjonsson (52' pen.)
Shomko (17'), Rukavina (38')

Moukam (26'), Simovic (81')
Aug 22, 2019 4pm
Playoff Round
Ararat-Armenia
2-1
Dudelange
Lima (22'), Antonov (93')
Alphonse (77'), Damcevski (84')
Sinani (68')
Pokar (67'), Natami (74')
Aug 22, 2019 6pm
Playoff Round
Malmo
3-0
Bnei Yehuda
Rosenberg (36'), Bengtsson (40'), Lewicki (47')

Zubas (40'), Cohen (69')
Aug 22, 2019 6pm
Playoff Round
FK Suduva
0-0
Ferencvaros
Zivanovic (88')
Aug 22, 2019 6.30pm
Playoff Round
Ludogorets
0-0
Maribor
Nedyalkov (38'), Badji (67'), Forster (83')
Hotic (51'), Piric (92')
Hotic (57')
Aug 22, 2019 6.30pm
Playoff Round
Feyenoord
3-0
H. Be'er Sheva
Larsson (33'), Fer (56', 78')
Tapia (61'), Haps (93')

Bitton (87'), Hasselbaink (87')
Aug 22, 2019 6.45pm
Playoff Round
Copenhagen
3-1
Riga FC
Fischer (18'), Soteriou (62' pen.), Daramy (93')
Kamess (41')
Aug 22, 2019 7pm
Playoff Round
Legia
0-0
Rangers
Martins (25'), Jedrzejczyk (39'), Stolarski (51'), Vesovic (64')
Flanagan (61'), Morelos (72')
Aug 22, 2019 7pm
Playoff Round
AEK Athens
1-3
Trabzonspor
Livaja (4')
Livaja (1'), Vranjes (23'), Paulinho (89')
Ekuban (29', 44', 70')
Erdogan (93')
Aug 22, 2019 7.30pm
Playoff Round
Strasbourg
1-0
Frankfurt
Lucien Zohi (33')
Martin (31'), Kone (44'), Thomasson (71')

Abraham (31'), Hasebe (51')
Aug 22, 2019 7.30pm
Playoff Round
Bucuresti
0-0
Guimaraes
Cretu (17'), Tanase (53'), Pintilii (57'), Popescu (88')
Al Musrati (15')
Aug 22, 2019 7.30pm
Playoff Round
PSV
3-0
Apollon Limassol
Ihattaren (47'), Gakpo (56'), Dumfries (61')
Boscagli (67'), Malen (85')

Sachetti (24')
Aug 22, 2019 7.30pm
Playoff Round
Gent
2-1
Rijeka
Depoitre (57', 71')
Owusu (14'), Yaremchuk (58'), David (68')
Halilovic (39')
Kvrzic (33')
Aug 22, 2019 7.30pm
Playoff Round
AZ
1-1
Antwerp
Boadu (82')
Koopmeiners (25'), Stengs (49'), Vlaar (85'), Idrissi (93')
Batubinsika (38')
Buta (47'), Mbokani (63'), Bolat (87'), Lamkel Ze (93')
Buta (73')
Aug 22, 2019 7.45pm
Playoff Round
Linfield
3-2
Qarabag
Stafford (40'), Lavery (45', 75')
Stafford (29'), Cooper (54')
Rherras (15'), Gueye (93' pen.)
Michel (68'), Madatov (87'), Rherras (89')
Aug 22, 2019 7.45pm
Playoff Round
Celtic
2-0
AIK
Forrest (48'), Edouard (73')
Bolingoli-Mbombo (44')

Larsson (37'), Lundstrom (74')
Aug 22, 2019 7.45pm
Playoff Round
Braga
1-0
Spartak Moscow
Horta (74')
Novais (51')

Guliev (26'), Dzhikiya (78'), Bakaev (90')
Aug 22, 2019 8pm
Playoff Round
Torino
2-3
Wolves
De Silvestri (61'), Belotti (89' pen.)
Belotti (45'), Ansaldi (48'), Berenguer (56'), Baselli (71'), Bremer (72'), Rincon (85')
Bremer (43' og.), Jota (59'), Jimenez (72')
Saiss (79'), Vallejo (82')
Aug 22, 2019 8pm
Playoff Round
Slovan Bratislava
1-0
PAOK
Abena (94')
Medvedev (70'), Ljubicic (80'), Abena (80')

Matos (45'), Angel Crespo (76'), Douglas (80'), Akpom (97')
Aug 22, 2019 8pm
Playoff Round
Partizan
2-1
Molde
Soumah (45'), Tosic (84')
Zdjelar (72')
Bolly (44')
James (50'), Bolly (72')
Aug 22, 2019 8pm
Playoff Round
Espanyol
3-1
Luhansk
Ferreyra (58'), Lopez (79'), Vargas (81')
Ferreyra (21')
Kochergin (38')
Abu Hanna (24'), Gromov (45')
Thursday, August 29, 2019
Aug 29, 2019 5pm
Playoff Round
Qarabag
2-1
Linfield
Romero (6'), Zoubir (88')
Ailton (63'), Richard (82'), Michel (86'), Qarayev (92')
Lavery (93')
Stafford (61')
Aug 29, 2019 5.45pm
Playoff Round
Riga FC
1-0
Copenhagen
Brisola (75')
Prenga (20'), Valerianos (34'), Kamess (57'), Sharpar (57')
Valerianos (94')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
Luhansk
2-2
Espanyol
Lednev (54'), Rusyn (78')
Ferreyra (34'), Vargas (68')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
PAOK
3-2
Slovan Bratislava
Limnios (49'), Swiderski (50'), Giannoulis (87')
Varela (75'), Zivkovic (87')
Medvedev (38'), De Marco (61')
De Marco (12'), de Kamps (52'), Greif (73'), Medvedev (75')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
Molde
1-1
Partizan
James (72')
Forren (32'), Aursnes (41'), Hussain (76')
Miletic (80')
Zdjelar (2'), Soumah (66'), Miletic (82'), Stojkovic (91')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
Bnei Yehuda
0-1
Malmo
Molins (7')
Bengtsson (21')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
BATE
2-0
Astana
Skavysh (6'), Yablonski (85')
Willumsson (96'), Chichkan (96'), Stasevich (96')

Tomasov (54')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
Apollon Limassol
0-4
PSV

Kyriakou (7'), Yuste (34')
Ihattaren (73'), Mitroglou (76'), Malen (79', 94')
Hendrix (56')
Aug 29, 2019 6pm
Playoff Round
AIK
1-4
Celtic
Larsson (33' pen.)
Bahoui (9'), Kofi Adu (51'), Mets (53')
Forrest (17'), Johnston (34'), Jullien (87'), Morgan (93')
Bitton (30'), Brown (51'), McGregor (51'), Edouard (71')
Aug 29, 2019 6.15pm
Playoff Round
Spartak Moscow
1-2
Braga
Bakaev (89')
Gigot (68')
Horta (42', 45')
Palhinha (15'), Horta (32'), Esgaio (46')
Aug 29, 2019 6.30pm
Playoff Round
Trabzonspor
0-2
AEK Athens

Obi Mikel (29'), Pereira (41'), Sari (68')
Livaja (24'), Mantalos (30' pen.)
Chygrynskiy (15'), Mantalos (58'), Vranjes (63'), Krsticic (76'), Bakakis (79')
Lopes (93')
Aug 29, 2019 6.30pm
Playoff Round
Antwerp
1-4
AZ
Lamkel Ze (73')
Rodrigues (26'), Mbokani (32'), Lamkel Ze (51'), Seck (90'), Bolat (97'), Haroun (97'), Batubinsika (102')
Mbokani (35'), Lamkel Ze (74')
Stengs (90'), Druijf (96'), Koopmeiners (102' pen.), Gudmundsson (112')
Bizot (36'), Boadu (40'), Idrissi (86'), Koopmeiners (91'), Wijndal (97'), Stengs (97')
Aug 29, 2019 6.30pm
Playoff Round
H. Be'er Sheva
0-3
Feyenoord

Sabag (80'), Safouri (81')
Maman (41')
Kokcu (46'), Berghuis (52'), Burger (61')
Fer (45')
Aug 29, 2019 7pm
Playoff Round
Rijeka
1-1
Gent
Puljic (32')
Puljic (21'), Capan (56')
Plastun (33')
Kaminski (67'), Asare (88')
Aug 29, 2019 7pm
Playoff Round
Ferencvaros
4-2
FK Suduva
Varga (36' pen.), Boli (45'), Nguen (66'), Signevich (96' pen.)
Heister (4'), Siger (34')
Verbickas (11'), Topcagic (64')
Kardum (35'), Kerla (43'), Svrljuga (94')
Aug 29, 2019 7pm
Playoff Round
Dudelange
2-1
Ararat-Armenia
(Aggregate 1-1 | Dudelange win 5-4 on penalties)
Sinani (48' pen., 71')
Sinani (68'), Bernier (81'), Kirch (112')
Lima (24')
Malakyan (11'), Guzj (36'), Meneses (47'), Avetisyan (59'), Ambartsumyan (59'), Alphonse (61'), Sanogo (111')
Aug 29, 2019 7.15pm
Playoff Round
Maribor
2-2
Ludogorets
Tavares (65'), Pozeg Vancas (72')
Pericic (26'), Vrhovec (56'), Viler (60'), Klinar (87')
Marcelinho (17'), Keseru (26' pen.)
Marcelinho (17'), Moti (34'), Nedyalkov (39'), Cicinho (72'), Forster (89')
Aug 29, 2019 7.30pm
Playoff Round
Frankfurt
3-0
Strasbourg
Mitrovic (27' og.), Kostic (60'), Da Costa (66')
Hasebe (44'), Kohr (55'), Hinteregger (77'), Fernandes (79')
Rebic (44')

Thomasson (29')
Lienard (55')
Aug 29, 2019 7.45pm
Playoff Round
Wolves
2-1
Torino
Aug 29, 2019 7.45pm
Playoff Round
Rangers
1-0
Legia
Morelos (91')
Barisic (60'), Tavernier (70'), Katic (81'), Jones (94'), Kamara (97')

Stolarski (39'), Lewczuk (94'), Vesovic (97')
Aug 29, 2019 8pm
Playoff Round
Guimaraes
1-0
Bucuresti
Tapsoba (53' pen.)

Cretu (3'), Soiledis (34'), Pantiru (68'), Moutinho (74'), Planic (92')
Third Qualifying Round
Tuesday, August 6, 2019
Aug 6, 2019 4pm
Third Qualifying Round
Ararat-Armenia
1-2
Saburtalo Tbilisi
Kobyalko (31')
Achenteh (45'), Guzj (85'), Antonov (96')
Altunashvili (72'), Kenia (76')
Kokhreidze (1'), Diasamidze (15'), Gabedava (43'), Rekhviashvili (50'), Kakubava (82'), Migineishvili (94')
Aug 6, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Riga FC
1-1
HJK Helsinki
Bilinski (81')
Petersons (44'), Roger (45')
Vayrynen (7')
Parra (48'), Riski (54')
Aug 6, 2019 7.15pm
Third Qualifying Round
Sutjeska Niksic
1-2
Linfield
Kojasevic (11')
Jankovic (45'), Bubanja (81'), Nikolic (88')
Millar (38', 65')
Casement (9'), Clarke (18')
Wednesday, August 7, 2019
Aug 7, 2019 7.15pm
Third Qualifying Round
Slovan Bratislava
1-0
Dundalk
Holman (86')
De Marco (44'), Sporar (65')

Cleary (92')
Thursday, August 8, 2019
Aug 8, 2019 3pm
Third Qualifying Round
Astana
5-1
Valletta
Sigurjonsson (8', 57'), Logvinenko (15'), Tomasov (35'), Janga (80')
Logvinenko (82')
Fontanella (67')
Aug 8, 2019 4.30pm
Third Qualifying Round
Larnaca
1-1
Gent
Trickovski (88')
Tete (33'), Acoran (80'), Ruiz (90')
Yaremchuk (26')
Dejaegere (28'), Verstraete (82')
Aug 8, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Sparta Prague
2-2
Trabzonspor
Costa (16'), Kanga (68')
Nita (26'), Tetteh (55'), Travnik (67')
Ekuban (84'), Sorloth (89')
Obi Mikel (32'), Omur (45'), Turkmen (48'), Sosa (65')
Aug 8, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Pyunik
0-4
Wolves
Doherty (29'), Jimenez (42', 46'), Neves (91' pen.)
Saiss (32'), Moutinho (71')
Aug 8, 2019 5.15pm
Third Qualifying Round
U Craiova
0-2
AEK Athens

Vatajelu (81')
Mantalos (60'), Livaja (85')
Mantalos (93')
Aug 8, 2019 5.30pm
Third Qualifying Round
Brondby
2-4
Braga
Kaiser (15', 50')
Kaiser (76')
Paulinho (18'), Horta (20'), Horta (92'), Hermannsson (94' og.)
Horta (38'), Viana (55')
Aug 8, 2019 5.45pm
Third Qualifying Round
Ventspils
0-3
Guimaraes

Palavandishvili (15'), Sergiychuk (25'), Mamah (61')
Davidson (30'), Pepe (50'), Amoah (80')
Pepe (78')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Thun
2-3
Spartak Moscow
Hefti (52'), Rapp (59')
Stillhart (8'), Havenaar (50')
Ponce (22'), Bakaev (29', 73')
Maksimenko (58'), Gigot (93')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Sheriff Tiraspol
1-2
AIK
Kendysh (56' pen.)
Tambe (75'), Lukic (84')
Lukic (12' og.), Sigthorsson (14')
Dimitriadis (55'), Elyounoussi (57')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Neftchi Baku
2-2
Bnei Yehuda
Joseph-Monrose (43'), Alaskarov (97')
Platellas (17'), Mustivar (62'), Dario (75'), Alaskarov (82')
Tambi (26'), Ghadir (36')
Pnishi (39'), Soro (90'), Zubas (97')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Molde
3-0
Aris
Wolff Eikrem (27'), Hestad (32'), Ellingsen (87')
Hussain (32'), Haugen (90'), Knudtzon (94')

Delizisis (69')
Velez (64')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Mariupol
0-0
AZ
Chekh (26'), Polehenko (93')
Svensson (25'), Boadu (60')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Malmo
3-0
Zrinjski Mostar
Bengtsson (36'), Christiansen (66'), Rieks (74')
Safari (18'), Molins (45')

Hadzic (43'), Mandic (48'), Barbaric (82')
Aug 8, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Haugesund
0-1
PSV

Bergqvist (23')
Bergwijn (24' pen.)
Rosario (17'), Malen (35'), Lozano (69')
Aug 8, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
Antwerp
1-0
Plzen
Rodrigues (29')
Seck (10')

Hrosovsky (32'), Limbersky (72')
Aug 8, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
M. Tel Aviv
1-2
FK Suduva
Ofoedu (84')
Peretz (63')
Kerla (37'), Jankauskas (76')
Cadjenovic (49')
Aug 8, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
Ludogorets
5-0
New Saints
Harrington (10' og.), Tchibota (28'), Lukoki (43'), Keseru (65'), Moti (76')

Routledge (35')
Aug 8, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
L. Plovdiv
0-1
Strasbourg

Umarbaev (19'), Iliev (87')
Tomasevic (10')
Mitrovic (11')
Fofana (39')
Aug 8, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
Feyenoord
4-0
Dinamo Tbilisi
Sinisterra (43'), Kobouri (82' og.), Berghuis (84' pen.), Narsingh (88')
Tapia (51'), Haps (68')

Kukhianidze (29'), Kutalia (36'), Kimadze (65'), Shulaia (76')
Shulaia (79')
Aug 8, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
CSKA Sofia
1-1
Luhansk
Evandro (13')
Bikel (33'), Malinov (41'), Fabbrini (75')
Yurchenko (45' pen.)
Tymchyk (61'), Abu Hanna (74')
Aug 8, 2019 6.45pm
Third Qualifying Round
Sarajevo
1-2
BATE
Handzic (79')
Hebibovic (42'), Lazic (70')
Baga (19'), Moukam (71' pen.)
Aug 8, 2019 7pm
Third Qualifying Round
Norrkoping
1-1
H. Be'er Sheva
Sema (51')
Shamir (55')
Taha (59')
Aug 8, 2019 7pm
Third Qualifying Round
Rijeka
2-0
Aberdeen
Colak (62' pen.), Muric (88')
Kvrzic (55'), Zuparic (65'), Capan (79')

Ojo (61'), Cosgrove (91')
Aug 8, 2019 7pm
Third Qualifying Round
Midtjylland
2-4
Rangers
Onyeka (58'), Kaba (63')
Nicolaisen (48'), Evander (79')
Morelos (43'), Aribo (52'), Katic (56'), Arfield (70')
Jack (79'), Katic (86'), Morelos (88'), Aribo (88')
Aug 8, 2019 7pm
Third Qualifying Round
Dudelange
3-1
Nomme Kalju
Stolz (28', 30', 76')
Delgado (20')
Puri (41')
Avilov (68'), Klein (73')
Kirss (90')
Aug 8, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Vaduz
0-5
Frankfurt
Kostic (11', 27'), Kohr (40'), Paciencia (53'), Gacinovic (63')
Fernandes (4')
Aug 8, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Bucuresti
0-0
Mlada Boleslav
Popescu (16'), Oaida (54'), Coman (91'), Moutinho (94')
Matejovsky (28'), Komlichenko (47'), Mesanovic (56')
Aug 8, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Austria Vienna
1-2
Apollon Limassol
Klein (41' pen.)
Jeggo (14'), Madl (77')
Madl (92')
Markovic (14' pen.), Gakpe (50')
Markovic (20'), Yuste (40'), Gakpe (71'), Pittas (95')
Aug 8, 2019 8pm
Third Qualifying Round
Torino
5-0
Soligorsk
Belotti (2', 63' pen.), Izzo (15'), De Silvestri (72'), Bonifazi (76')
Bremer (48')

Ebong (25'), Balanovich (57')
Aug 8, 2019 8pm
Third Qualifying Round
Partizan
3-1
Yeni M'spor
Sadiq (4'), Asano (67'), Soumah (90' pen.)
Zdjelar (26'), Ostojic (37'), Stevanovic (40')
Chebake (83')
Chaalali (38'), Akbas (77'), Guilherme (79'), Kas (81')
Aug 8, 2019 8pm
Third Qualifying Round
Luzern
0-3
Espanyol

Ndenge (12'), Eleke (27')
Ferreyra (28'), Vila (59'), Vargas (89')
Pedrosa (14'), Sanchez (63'), Vila (74')
Aug 8, 2019 8pm
Third Qualifying Round
Legia
0-0
Atromitos
Charisis (30'), Vellios (53'), Madson (70'), Goutas (77')
Tuesday, August 13, 2019
Aug 13, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Nomme Kalju
0-1
Dudelange

Tjapkin (18'), Khomutov (21'), Puri (38'), Avilov (90')
Khomutov (35')
Sinani (56')
Schnell (23')
Aug 13, 2019 7.45pm
Third Qualifying Round
Linfield
3-2
Sutjeska Niksic
Stafford (7'), Lavery (18'), Clarke (76')
McGivern (40')
Bozovic (15', 61')
Sofranac (34'), Bozovic (51'), Nedic (64')
Sofranac (36')
Aug 13, 2019 8pm
Third Qualifying Round
Dundalk
1-3
Slovan Bratislava
Duffy (70')
McEleney (66'), Shields (71')
Ratao (12'), Cavric (33'), Daniel (93')
Apau (73'), Ljubicic (75')
Wednesday, August 14, 2019
Aug 14, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Guimaraes
6-0
Ventspils
Davidson (28'), Rochinha (48', 58'), Carlos Teixeira (79'), Pedro (80'), Pepe (86')
Sacko (45'), Al Musrati (61')

Monteiro (26'), Alcenat (49'), Obuobi (53'), Mamah (74')
Aug 14, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Saburtalo Tbilisi
0-2
Ararat-Armenia

Altunashvili (21'), Tera (32'), Lakvekheliani (33'), Gabedava (56'), Migineishvili (65'), Mali (86'), Gorgiashvili (90')
Kobyalko (10'), Avetisyan (67' pen.)
Guzj (34'), Kobyalko (37'), Pashov (53'), Lima (86')
Aug 14, 2019 5pm
Third Qualifying Round
Atromitos
0-2
Legia

Risvanis (43'), Katranis (85')
Stolarski (29'), Gvilia (51')
Rocha (27')
Thursday, August 15, 2019
Aug 15, 2019 5pm
Third Qualifying Round
HJK Helsinki
2-2
Riga FC
Forsell (5'), Vayrynen (69')
Forsell (61')
Debelko (62', 80')
Valerianos (70'), Debelko (86')
Aug 15, 2019 5.30pm
Third Qualifying Round
Dinamo Tbilisi
1-1
Feyenoord
Shengelia (52')
Papava (44'), Kavtaradze (45'), Shyshka (58'), Shengelia (86')
Botteghin (57')
Geertruida (30'), Berghuis (45')
Aug 15, 2019 5.45pm
Third Qualifying Round
Spartak Moscow
2-1
Thun
Ponce (52'), Schurrle (58')
Guliev (48')
Glarner (7')
Havenaar (62'), Kablan (89')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Zrinjski Mostar
1-0
Malmo
Sovsic (91' pen.)

Rosenberg (78')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Luhansk
1-0
CSKA Sofia
Rusyn (89')
Khomchenovskiy (21'), Yurchenko (29'), Budkivskyi (45'), Rusyn (68'), Shevchenko (90')
Rusyn (92')

Turitsov (15')
Turitsov (22')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Yeni M'spor
1-0
Partizan
Jahovic (7')
Akbas (45'), Chaalali (45'), Cagiran (64'), Jahovic (93')

Scekic (46'), Sadiq (53'), Ostojic (77')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Soligorsk
1-1
Torino
Yanush (91' pen.)
Zaza (80')
Ansaldi (62'), Lukic (77')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Mlada Boleslav
0-1
Bucuresti

Krapka (45'), Fulnek (95')
Krapka (75')
Pantiru (91')
Cristea (28'), Tanase (48'), Soiledis (50'), Coman (61'), Planic (84')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
FK Suduva
2-1
M. Tel Aviv
Topcagic (12'), Svrljuga (45')
Cadjenovic (73')
Blackman (86')
Shechter (41'), Cohen (62')
Cohen (94')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Bnei Yehuda
2-1
Neftchi Baku
Jan (15'), Tambi (66')
Makhmudov (93' pen.)
Mustivar (18')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
BATE
0-0
Sarajevo
Dragun (81'), Tuominen (91')
Djokanovic (1'), Gavric (30'), Mustafic (45'), Sisic (78'), Velkoski (91'), Hebibovic (91')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
Apollon Limassol
3-1
Austria Vienna
Gakpe (45' pen.), Handl (55' og.), Gianniotas (67')
Kyriakou (26')
Maudo (18')
Maudo (30'), Fitz (63'), Pichler (81')
Aug 15, 2019 6pm
Third Qualifying Round
AIK
1-1
Sheriff Tiraspol
Bahoui (61')
Elyounoussi (49')
Boban (86')
Muzek (27'), Kendysh (38'), Lukic (44')
Aug 15, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
Trabzonspor
2-1
Sparta Prague
Sorloth (11'), Novak (98')
Parmak (41'), Obi Mikel (81')
Hlozek (78')
Plavsic (13'), Krejci (30')
Plavsic (88')
Aug 15, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
New Saints
0-4
Ludogorets

Davies (22')
Swierczok (36', 77'), Lukoki (42'), Biton (92')
Grigore (64'), Forster (67')
Aug 15, 2019 6.30pm
Third Qualifying Round
H. Be'er Sheva
3-1
Norrkoping
Zrihan (67', 94'), Hasselbaink (72')
Setkus (92')
Lauritsen (82')
Larsen (64')
Aug 15, 2019 7pm
Third Qualifying Round
Plzen
2-1
Antwerp
Krmencik (81', 97')
Mihalik (109'), Hrosovsky (117')
Mbokani (113')
Juklerod (18'), Haroun (57'), Bolat (82'), Seck (101'), Lamkel Ze (117')
Seck (101')
Aug 15, 2019 7pm
Third Qualifying Round
Valletta
0-4
Astana

Pena (45'), Tulimieri (56'), Sala (58')
Murtazaev (25', 68'), Tomasov (37', 89')
Aug 15, 2019 7pm
Third Qualifying Round
AEK Athens
1-1
U Craiova
Mantalos (26')
Krsticic (22'), Barkas (77'), Svarnas (90'), Verde (94')
Ivanov (63')
Mihaila (45'), Roman (53'), Bancu (68')
Aug 15, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Strasbourg
1-0
L. Plovdiv
Lucien Zohi (8')
Simakan (30')
Aug 15, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
PSV
0-0
Haugesund
Sadilek (92')
Aug 15, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Gent
3-0
Larnaca
Depoitre (65'), David (93', 96')
Yaremchuk (23'), Owusu (58'), Lustig (79')

Giannou (41'), Acoran (68'), Gonzalez (70'), Hevel (90'), Mojsov (92')
Aug 15, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Frankfurt
1-0
Vaduz
De Guzman (32')
Rode (38')

Sulungoz (38'), Prokopic (43')
Aug 15, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
Aris
3-1
Molde
Matilla (25'), Delizisis (37'), Diguiny (84')
Korhut (33'), Sundgren (92'), Matilla (93'), Diguiny (119')
Bolly (105')
Hestad (24'), Hussain (35'), Wolff Eikrem (75'), Omoijuanfo (78'), James (90'), Bolly (115')
Aug 15, 2019 7.30pm
Third Qualifying Round
AZ
4-0
Mariupol
Stengs (20'), Ouwejan (44'), Wuytens (62'), Yavorskyi (90' og.)
Idrissi (18'), Svensson (40'), Midtsjo (87')

Myshnyov (68')
Aug 15, 2019 7.45pm
Third Qualifying Round
Wolves
4-0
Pyunik
Neto (54'), Gibbs-White (58'), Vinagre (64'), Jota (87')
Vallejo (27')
Aug 15, 2019 7.45pm
Third Qualifying Round
Rangers
3-1
Midtjylland
Morelos (14', 49'), Ojo (39')
Tavernier (34'), Kamara (79')
Evander (72')
Nicolaisen (45'), Scholz (51'), Mabil (65'), Kaba (76')
Aug 15, 2019 7.45pm
Third Qualifying Round
Braga
3-1
Brondby
Palhinha (19', 66'), Horta (41')
Caju (54')
Bjur (85')
Borkeeiet (35'), Hedlund (66')
Aug 15, 2019 7.45pm
Third Qualifying Round
Aberdeen
0-2
Rijeka

Ojo (6'), Lewis (20'), Cosgrove (27'), Campbell (67'), Main (89')
Ojo (20')
Loncar (10'), Colak (32')
Loncar (72')
Aug 15, 2019 8pm
Third Qualifying Round
Espanyol
3-0
Luzern
Lei (3'), Campuzano (27', 38')

Arnold (33')
Second Qualifying Round
Tuesday, July 23, 2019
Jul 23, 2019 4pm
Second Qualifying Round
Ararat-Armenia
2-0
Lincoln
Kobyalko (33'), Alphonse (45')
Kobyalko (45'), Ambartsumyan (82')

Chipolina (27'), Gil Albarracin (45')
Perez (49')
Jul 23, 2019 4.45pm
Second Qualifying Round
Torshavn
2-2
Linfield
Justinussen (37' pen.), Joensson Petersen (89')
Egilsson (32'), Askham (86')
Waterworth (1', 88')
Jul 23, 2019 4.55pm
Second Qualifying Round
Shkendija
1-2
Dudelange
Ibraimi (7' pen.)
Radeski (62'), Mici (66'), Redjepi (68')
Bettaieb (64'), Sinani (68' pen.)
Bouchouari (75'), Kips (90'), Pokar (90')
Jul 23, 2019 7pm
Second Qualifying Round
Santa Coloma
0-0
Astana
San Nicolas (75'), Rubio (82'), Miranda (85'), Rebes (85'), Casals (90')
Maevskiy (75')
Jul 23, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Tre Penne
0-5
FK Suduva
Matulevicius (9'), Svrljuga (20', 66'), Tadic (81'), Ricketts (90')
Svrljuga (30'), Jankauskas (79')
Wednesday, July 24, 2019
Jul 24, 2019 5pm
Second Qualifying Round
Slovan Bratislava
2-1
Feronikeli
Nono (9'), Sporar (62' pen.)
Holman (45'), Ljubicic (59')
Hoti (67')
Dabiqaj (55'), Hoti (63'), Malaj (78')
Thursday, July 25, 2019
Jul 25, 2019 2.30pm
Second Qualifying Round
Pyunik
2-1
Jablonec
Miranyan (6', 30')
Marku (25'), Zhestokov (68')
Dolezal (53')
Acosta (93')
Jul 25, 2019 3.45pm
Second Qualifying Round
Ventspils
4-0
Gzira
Svarups (41'), Monteiro (50'), Stuglis (83'), Aiyegun (87')
Mtchedlishvili (31'), Aiyegun (88')

Corbolan (25'), Jefferson (35'), Soares (64'), Barbosa (70'), Muscat (86')
Jul 25, 2019 4pm
Second Qualifying Round
Qabala
0-2
Dinamo Tbilisi

Ferreiroa (5'), Bauque (6'), Gigauri (39'), Ramaldanov (45'), Volkov (58'), Kouakou (91')
Kutalia (41'), Daffe (87')
Kavtaradze (45'), Shengelia (60'), Kutalia (62'), Papava (66'), Kardava (74')
Jul 25, 2019 4.30pm
Second Qualifying Round
Partizani Tirana
0-1
Sheriff Tiraspol

Ibrahimi (19')
Tambe (23')
N'Diaye (36'), Anton (47'), Tambe (58'), Balima (97')
Jul 25, 2019 4.30pm
Second Qualifying Round
Larnaca
3-0
Levski Sofia
Giannou (67'), Ruiz (70'), Hevel (75')
Acoran (27'), Hevel (76')

Kargas (26'), Milanov (35'), Ivanov (40'), Reis (63')
Milanov (45')
Jul 25, 2019 5.30pm
Second Qualifying Round
Utrecht
1-1
Zrinjski Mostar
Kerk (61')
Kerk (51'), Klaiber (93')
Govedarica (34')
Brkic (92')
Jul 25, 2019 5.45pm
Second Qualifying Round
Chikhura
1-1
Aberdeen
Koripadze (41' pen.)
Lekvtadze (9'), Ergemlidze (21'), Maisashvili (67')
Cosgrove (68' pen.)
Taylor (14'), Ojo (23')
Jul 25, 2019 5.55pm
Second Qualifying Round
Honved
0-0
U Craiova
Batik (19'), Bano-Szabo (23'), Gazdag (84')
Qaka (25'), Bancu (45'), Roman (62'), Kelic (85')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Yeni M'spor
2-2
Ljubljana
Mina (20'), Jahovic (66' pen.)
Mina (53'), Guilhereme (91')
Vukusic (13'), Savic (74')
Cekici (26'), Bagnack (66')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Soligorsk
2-0
Esbjerg
Bakaj (5'), Rybak (55')
Matvejchik (13'), Tatarkov (29')

Brink (63')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Molde
0-0
Cukaricki
Krapka (93')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Mlada Boleslav
1-1
Ordabasy
Komlichenko (45')
Mehanovic (21')
Mehanovic (45'), Shchetkin (63'), Nepogodov (66'), Maliy (68')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Gdansk
2-1
Brondby
Paixao (26' pen.), Lipski (63')
Mladenovic (55'), Makowski (87')
Hedlund (59')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Flora
1-2
Frankfurt
Ainsalu (34')
Torro (24'), Joveljic (71')
Kostic (82')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Haugesund
2-0
Sturm Graz
Martin Krygard (51'), Sandberg (64')
Kone (36'), Samuelsen (77')

Sakic (13'), Schrammel (20'), Dominguez (39'), Ljubic (95')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Arsenal Tula
0-1
Neftchi Baku

Kombarov (81'), Tkachev (93')
Dario (45')
Kane (24'), Aliyev (36'), Makhmudov (68'), Buludov (79')
Jul 25, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Alashkert
0-3
Bucuresti

Grigoryan (76'), Voskanyan (88')
Tanase (60'), Cristea (68'), Coman (82')
Cristea (16')
Jul 25, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
L. Plovdiv
2-0
Spartak Trnava
Iliev (39' pen., 61' pen.)
Eze (58'), Malembana (90')

Mesik (54'), Orsula (60'), Zahumensky (90')
Jul 25, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
H. Be'er Sheva
2-0
Kairat
Ramzi (10' pen.), Shamir (63')
Kabha (29'), Shamir (42'), Vitor (48'), Marin (70')

Akhmetov (50'), Dugalic (77'), Kuat (92')
Jul 25, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
Connah's Quay
0-1
Partizan

Woolfe (13'), Insall (45'), Horan (45')
Scekic (62')
Tosic (45'), Stojkovic (45')
Jul 25, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
CSKA Sofia
1-0
Osijek
Evandro (53')
Fabbrini (17'), Geferson (66'), Antov (71'), Carey (90')

Zaper (21'), Sorsa (29'), Bockaj (58')
Jul 25, 2019 7pm
Second Qualifying Round
Piast Gliwice
3-2
Riga FC
Czerwinski (66'), Felix (82', 85')
Debelko (22'), Korun (86' og.)
Valerianos (79'), Bilinski (90')
Jul 25, 2019 7pm
Second Qualifying Round
Norrkoping
2-0
FK Liepaja
Thern (1'), Haksabanovic (80')
Nyman (52')
Jul 25, 2019 7pm
Second Qualifying Round
Fehervar
1-0
Vaduz
Stopira (5')

Prokopic (43'), Sutter (45'), Dorn (62'), Simani (80')
Jul 25, 2019 7.15pm
Second Qualifying Round
Luzern
1-0
KI
Schneuwly (93')
Schulz (95')

Simonsen (41'), Joensen (75')
Jul 25, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Jeunesse
0-1
Guimaraes

Steinbach (22')
Amoah (94')
Carlos Teixeira (39')
Jul 25, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Gent
6-3
Viitorul
Asare (4'), Dejaegere (13'), Kubo (35', 45'), Yaremchuk (42' pen., 50')
Odjidja-Ofoe (31')
Mladen (21'), Tiru (56', 61')
Ganea (38'), Iacob (42'), Iancu (83'), de Nooijer (92')
Jul 25, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Dunajska Streda
1-2
Atromitos
Vida (35')
Cmelik (40')
Umbides (20'), Manousos (43')
Jul 25, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Aris
0-0
AEL Limassol
Fetfatzidis (29'), Basha (34'), Ideye (36'), Sundgren (92')
Aganovic (34'), Gaztanaga (36'), Wheeler (71'), Teixeira (80'), Vozinha (90'), Ghazaryan (92')
Jul 25, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
AZ
0-0
Hacken
Wijndal (19')
Ekpolo (43'), Yasin (61')
Jul 25, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Wolves
2-0
Crusaders
Jul 25, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Strasbourg
3-1
M. Haifa
Ajorque (45' pen.), Thomasson (47'), Martin (62')
Fofana (45'), Aaneba (45')
Plakushchenko (39')
Arad (88')
Habashi (44')
Jul 25, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Rangers
2-0
Niederkorn
Aribo (20'), Ojo (54')
Aribo (71')

Laterza (12')
Laterza (88')
Jul 25, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Domzale
2-2
Malmo
Nicholson (37'), Gnezda Cerin (48')
Dobrovoljc (83')
Bengtsson (42'), Antonsson (52')
Jul 25, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Buducnost
1-3
Luhansk
Perovic (60')
Bakic (23'), Mijic (38'), Mirkovic (47'), Perovic (71'), Boljevic (90')
Gromov (15', 19'), Arveladze (82')
Mykhaylychenko (23')
Jul 25, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Valur
1-1
Ludogorets
Petry (11')
Sigurbjornsson (20'), Sigurdur Omarsson (51'), Pedersen (79'), Orn Jonsson (82')
Anicet (92')
Cicinho (28'), Anicet (32'), Terziev (53')
Jul 25, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Torino
3-0
Debrecen
Belotti (20' pen.), Ansaldi (42'), Zaza (93')
Zaza (83')

Varga (28'), Pavkovics (54')
Jul 25, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Shamrock
2-1
Apollon Limassol
Grace (14'), Lopes (58')
O'Brien (51'), Kavanagh (61')
Papoulis (5')
Yuste (13'), Zelaya (29'), Sachetti (68')
Sachetti (83')
Jul 25, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Legia
1-0
KuPS
Wieteska (9')
Wieteska (71'), Novikovas (78')

Rangel (43'), Manga (62'), Ayarna (68'), Niskanen (89')
Jul 25, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Espanyol
4-0
Stjarnan
Ferreyra (49', 57'), Iglesias (60', 68')
Tuesday, July 30, 2019
Jul 30, 2019 4.45pm
Second Qualifying Round
Lincoln
1-2
Ararat-Armenia
Hernandez (74')
Toscano (40'), Chipolina (78')
Ogana (45', 58')
Guzj (18'), Pashov (52')
Jul 30, 2019 4.45pm
Second Qualifying Round
FK Suduva
5-0
Tre Penne
Tadic (14'), Kerla (17'), Topcagic (39', 55'), Gotal (89')

Gasperoni (42'), Perrotta (58')
Jul 30, 2019 4.55pm
Second Qualifying Round
Dudelange
1-1
Shkendija
Delgado (78')
Bettaieb (37'), Bouchouari (86')
Ibraimi (90')
Bejtulai (64'), Mici (65'), Musliu (80'), Husmani (90')
Musliu (84'), Nafiu (90'), Ibraimi (90')
Jul 30, 2019 5pm
Second Qualifying Round
Feronikeli
0-2
Slovan Bratislava

Prekazi (30'), Hoti (33'), Islami (47'), Topalli (90')
Zeka (87')
De Marco (19'), Holman (54')
De Marco (49'), Bajric (68')
Wednesday, July 31, 2019
Jul 31, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Cukaricki
1-3
Molde
Kajevic (82')
Stojanovic (25')
Omoijuanfo (4'), Eikrem (38'), Knudtzon (78')
Forren (63'), Craninx (72'), Ellingsen (90')
Thursday, August 1, 2019
Aug 1, 2019 3pm
Second Qualifying Round
Ordabasy
2-3
Mlada Boleslav
Shchetkin (45'), Diakhate (56' pen.)
Mahlangu (32'), Maliy (38'), Zhangylyshbay (74'), Erlanov (84'), Araujo (86'), Fontanello (88')
Matejovsky (8'), Komlichenko (32' pen.), Mesanovic (47')
Pudil (55'), Takacs (97')
Aug 1, 2019 3pm
Second Qualifying Round
Astana
4-1
Santa Coloma
Sigurjonsson (24' pen.), Tomasov (73', 79', 94')
Janga (38'), Tomasov (73'), Anicic (91')
Pi (7')
Pi (24'), Miranda (26'), Najero (89'), Cistero (92')
Aug 1, 2019 3.30pm
Second Qualifying Round
Kairat
1-1
H. Be'er Sheva
Dugalic (40')
Dugalic (31'), Akhmetov (32'), Mikanovic (36'), Abiken (42'), Suyumbayev (66'), Eppel (87'), Kuat (94')
Akhmetov (55'), Plotnikov (88'), Suyumbayev (96')
Dugalic (63' og.)
Kabha (45'), Hasselbaink (46')
Aug 1, 2019 4pm
Second Qualifying Round
Viitorul
2-1
Gent
Iancu (47' pen., 61' pen.)
Achim (15'), Houri (70')
Yaremchuk (38')
Aug 1, 2019 5pm
Second Qualifying Round
Luhansk
1-0
Buducnost
Gromov (32')

Djuric (24'), Mirkovic (26'), Grbic (34')
Djuric (33'), Bozovic (34')
Aug 1, 2019 5pm
Second Qualifying Round
KuPS
0-0
Legia
Rangel (67'), Niskanen (74')
Nagy (49'), Remy (58')
Aug 1, 2019 5.15pm
Second Qualifying Round
U Craiova
0-0
Honved
(Aggregate 0-0 | U Craiova win 3-1 on penalties)
Vatajelu (59'), Bancu (93'), Ionita (111'), Fortes (132')
Lovric (23'), Kukoc (33'), Moretti (52'), Moutari (57'), Kamber (115'), Batik (132')
Aug 1, 2019 5.30pm
Second Qualifying Round
Riga FC
2-1
Piast Gliwice
Petersons (26'), Bilinski (83')
Debelko (39'), Valerianos (42'), Brisola (44'), Stuglis (77'), Laizans (89')
Felix (20')
Parzyszek (34'), Rymaniak (70')
Aug 1, 2019 5.30pm
Second Qualifying Round
Levski Sofia
0-4
Larnaca

Ivanov (21'), Goranov (59'), Raynov (62'), Yurukov (80')
Trickovski (8' pen., 29', 75', 82')
Ruiz (24'), Thandi (78')
Aug 1, 2019 5.30pm
Second Qualifying Round
Hacken
0-3
AZ

Lindgren (39')
Boadu (42'), Stengs (56'), Til (67')
Wuytens (17'), Stengs (39')
Aug 1, 2019 5.30pm
Second Qualifying Round
Debrecen
1-4
Torino
Garba (52')
Garba (27'), Pavkovics (55')
Zaza (25'), Izzo (32'), Belotti (62'), Millico (92')
Meite (38'), Zaza (61')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Zrinjski Mostar
2-1
Utrecht
Hadzic (65'), Mandic (111')
Jakovljevic (44'), Curjuric (87')
Gustafson (45')
Maher (52'), Troupee (110')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Vaduz
2-0
Fehervar
Gajic (61' pen.), Coulibaly (100')
Antoniazzi (45'), Gajic (77'), Sutter (92'), Schwizer (104')
Antoniazzi (107')

Fiola (21'), Nikolov (28'), Futacs (98'), Kovacsik (103'), Hodzic (109')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Sheriff Tiraspol
1-1
Partizani Tirana
N'Diaye (63')
Anton (9'), Muzek (53'), N'Diaye (61'), Jach (87'), Balima (95')
Asani (29')
Solomon (28'), Boldor (62'), Mala (65'), Broja (80'), Belica (92')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Neftchi Baku
3-0
Arsenal Tula
Aliyev (49'), Dario (89' pen.), Mbodj (93')
Petrov (67'), Krivotsyuk (87'), Mbodj (94')

Causic (9'), Kostadinov (80'), Grigalava (88')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Malmo
3-2
Domzale
Lewicki (21'), Rosenberg (32'), Bengtsson (83')
Bengtsson (39')
Nicholson (12'), Karic (45')
Gnezda Cerin (43'), Ibricic (88')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
M. Haifa
2-1
Strasbourg
Shua (25'), Rukavytsya (40')
Menachem (21')
Ajorque (17')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
KI
0-1
Luzern

Johannesen (87')
Voca (34')
Grether (75'), Eleke (90')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
FK Liepaja
0-1
Norrkoping

Tobers (33'), Zulevs (75'), Strumia (91')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Jablonec
0-0
Pyunik
Brecka (32'), Jugas (37'), Sykora (37'), Hubschman (54')
Brecka (88')
Stankov (29'), Manucharyan (52'), Vardanyan (68')
Vardanyan (88')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Dinamo Tbilisi
3-0
Qabala
Shengelia (68', 88'), Karikari (93')
Mongil (28')

Aliyev (46'), Ramaldanov (54')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Atromitos
3-2
Dunajska Streda
Katranis (23'), Manousos (28' pen.), Risvanis (76')
Manousos (44'), Katranis (71')
Ramirez (54'), Kalmar (72' pen.)
Kostrna (58'), Kruzliak (75'), Abdulrahman (84')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
Apollon Limassol
3-1
Shamrock
Zelaya (18'), Szalai (64'), Sardinero (102')
Kyriakou (7'), Tamba M'Pinda (26'), Zelaya (29'), Gianniotas (58'), Sardinero (120')
Papoulis (67')
Greene (69')
Boyle (23'), Grace (60'), Kavanagh (67'), Carr (107')
Grace (92')
Aug 1, 2019 6pm
Second Qualifying Round
AEL Limassol
0-1
Aris

Godal (17'), Teixeira (39'), Wheeler (42'), Gaztanaga (77'), Antonia (91')
Godal (83')
Diguiny (14' pen.)
Julian (33'), Matilla (36'), Velkez (39'), Diguiny (42'), Korhut (44'), Sundgren (61')
Aug 1, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
Niederkorn
0-0
Rangers
Thill (49')
Barisic (10'), Arfield (62')
Aug 1, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
Ludogorets
4-0
Valur
Starke Hedlund (7' og.), Ikoko (24'), Swierczok (82', 84')

Pedersen (34'), Ingi Halldorsson (35'), Sigurdsson (50')
Aug 1, 2019 6.30pm
Second Qualifying Round
Brondby
4-1
Gdansk
Arajuuri (15'), Wilczek (53'), Lindstrom (94', 118')
Jung (45'), Uhre (102'), Borkeeiet (105')
Paixao (67')
Mladenovic (105'), Peszko (105')
Aug 1, 2019 6.45pm
Second Qualifying Round
Esbjerg
0-0
Soligorsk
Kauko (11'), Rojkjaer (22'), Petre (54'), Soiri (56'), Yakovenko (96')
Szoke (12'), Balanovich (43'), Bakaj (85'), Yanush (93')
Szoke (89')
Aug 1, 2019 7pm
Second Qualifying Round
Ljubljana
0-1
Yeni M'spor

Cekici (24'), Samardzic (29'), Vidmar (72'), Menalo (80'), Valencic (89'), Brkic (99')
Cekici (38')
Jahovic (77')
Kas (12'), Akbas (19'), Yildirim (25'), Fofana (45'), Farnolle (93'), Tozlu (98')
Aug 1, 2019 7pm
Second Qualifying Round
Gzira
2-2
Ventspils
Jefferson (15', 93')
Samb (16'), Corbolan (85')
Kazacoks (72'), Sergiychuk (79')
Osipov (30'), Mtchedlishvili (64'), Kazacoks (76'), Sergiychuk (90')
Aug 1, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Sturm Graz
2-1
Haugesund
Sandberg (15' og.), Ljubic (48')
Martin Krygard (68')
Desler (22')
Aug 1, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Bucuresti
2-3
Alashkert
Tanase (10' pen.), Coman (59')
Oaida (57'), Cristea (68')
Balasa (27')
Marmentini (23', 28'), Galvao (45')
Ishkhanyan (30'), Hayrapetyan (45')
Marmentini (63')
Aug 1, 2019 7.30pm
Second Qualifying Round
Frankfurt
2-1
Flora
Paciencia (37', 54' pen.)
Kohr (48')
Sinyavskiy (40')
Liivak (25'), Purg (34'), Jarvelaid (53'), Kuusk (71')
Aug 1, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Spartak Trnava
3-1
L. Plovdiv
Dangubic (16'), Mitrea (53' pen.), Tavares (71')
Halilovic (45'), Lovat (61'), Tavares (72'), Mitrea (96')
Zahumensky (35')
Ozbolt (74')
Eze (46'), Malembana (51'), Tomasevic (90'), Gustavo (93'), Iliev (94')
Aug 1, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Osijek
1-0
CSKA Sofia
(Aggregate 0-0 | CSKA Sofia win 4-3 on penalties)
Majstorovic (28')
Zaper (50'), Bockaj (54'), Skoric (60'), Mance (68')

Bodurov (21'), Albentosa (39'), Sowe (51')
Aug 1, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Linfield
1-0
Torshavn
Waterworth (20' pen.)
Callacher (52'), Lavery (90')

Hlodversson (58'), Davidsen (89')
Aug 1, 2019 7.45pm
Second Qualifying Round
Aberdeen
5-0
Chikhura
Cosgrove (9', 20', 80'), Leigh (58'), Wright (65')

Maisashvili (27'), Mamasakhlisi (48')
Aug 1, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Guimaraes
4-0
Jeunesse
Tapsoba (14', 88' pen.), Guedes (63'), Carlos Teixeira (93')
Rafa (43')
Aug 1, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Partizan
3-0
Connah's Quay
Tosic (54'), Ozegovic (70'), Stevanovic (73')

Insall (37'), Wilde (56')
Aug 1, 2019 8pm
Second Qualifying Round
Crusaders
1-4
Wolves
Aug 1, 2019 8.15pm
Second Qualifying Round
Stjarnan
1-3
Espanyol
Sigurdsson (87')
Hedinsson (78')
Pedrosa (5'), Iglesias (52'), Ferreyra (79')
Sanchez (60')
First Qualifying Round
Tuesday, July 9, 2019
Jul 9, 2019 4.55pm
First Qualifying Round
St Joseph's
0-4
Rangers

Pecci (45'), Guerrero (47'), Manuel Alegre Delgado (59')
Jack (49'), Ojo (56'), Goldson (68'), Morelos (77')
Defoe (26'), Ojo (90')
Jul 9, 2019 5pm
First Qualifying Round
Gzira
0-2
Hajduk Split
Gyurcso (44'), Dolcek (90')
Juric (73'), Dolcek (90')
Jul 9, 2019 6.30pm
First Qualifying Round
CSKA Sofia
4-0
Titograd
Da Silva (40'), Rodrigues (53'), Geferson (55'), Malinov (72')

Mamadou (32'), Roganovic (39'), Dalovic (45')
Wednesday, July 10, 2019
Jul 10, 2019 4.55pm
First Qualifying Round
Jeunesse
0-0
Tobol
Valiullin (30'), Nurgaliev (41'), Sebai (52'), Zulpa (64')
Thursday, July 11, 2019
Jul 11, 2019 2.30pm
First Qualifying Round
Pyunik
3-3
Shkupi
Vardanyan (4' pen.), Zhestokov (80'), Manucharyan (85')
(0')
Bajrami (26', 60'), Ilieski (43')
Jul 11, 2019 3pm
First Qualifying Round
Ordabasy
1-0
Torpedo
Erlanov (67')
Zangylyshbay (65'), Diakhate (84')

Poniava (45'), Nadaraia (46')
Jul 11, 2019 3.45pm
First Qualifying Round
Ventspils
3-0
Teuta
Sergiychuk (5'), Ulimbasevs (77'), Aiyegun (88')

Progni (33'), Kouros (74')
Jul 11, 2019 4pm
First Qualifying Round
Alashkert
3-1
Makedonija
Tankov (16'), Sekulic (66'), Bianor (81' og.)
Ishkhanyan (31'), Sekulic (73')
Jasaroski (52')
Lichina (70'), Filipovski (80')
Jul 11, 2019 4.30pm
First Qualifying Round
Trans
0-2
Buducnost

Nesterovski (32'), Zakarliuka (34')
Ivanovic (12'), Mijic (88')
Bakic (30')
Jul 11, 2019 4.30pm
First Qualifying Round
Laci
1-1
H. Be'er Sheva
Nwabueze (3')
Lushkja (63'), Shehu (83')
Levi (78')
Sabag (22'), Shamir (44'), Hasselbaink (63')
Jul 11, 2019 4.30pm
First Qualifying Round
Larnaca
1-0
Petrocub
Hevel (3')
Trickovski (52')

Mudrac (32'), Guera Djou (34'), Cojocari (49'), Ndzomo (56'), Taras (61'), Bejan (67'), Gulceac (90')
Jul 11, 2019 5pm
First Qualifying Round
Sabail
2-3
U Craiova
Ramazanov (33', 82')
(0')
Mateiu (13'), Bancu (51'), Roman II (67')
Jul 11, 2019 5pm
First Qualifying Round
KuPS
2-0
Vitebsk
Murillo (61'), Rangel (74')
Rangel (65'), Thiaw (68')

Wanderson (47'), Stargorodsky (59')
Jul 11, 2019 5pm
First Qualifying Round
Flora
2-0
Radnicki Nis
Anders Lepik (75'), Vassiljev (89')

Djordjevic (40')
Jul 11, 2019 5.30pm
First Qualifying Round
Ruzomberok
0-2
Levski Sofia

Takac (35'), Novotny (87')
Mariani (36'), Paulinho (51')
Kargas (39'), Goranov (45'), Reis (50'), Paulinho (52'), Milanov (58')
Jul 11, 2019 5.30pm
First Qualifying Round
FK Trakai
1-1
KI
Borovskis (46')
Borovskis (77')
Jul 11, 2019 5.30pm
First Qualifying Round
Balzan
3-4
Domzale
Correa (34'), Ljubomirac (37'), Effiong (56')
Bozovic (3'), Sljivic (63'), Bezzina (69')
Bezzina (5' pen.), Vuk (48'), Sikosek (61'), Podlogar (75')
Dobrovoljc (44'), Vuk (71')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Speranta Nisporeni
0-3
Neftchi Baku

Tiehi (16')
Makhmudov (16' pen.), Joseph-Monrose (35'), Haciyev (76')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Soligorsk
1-0
Hibernians
Gromyko (69')

Apap (39'), Nanni (59'), Kristensen (79')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Brann
2-2
Shamrock
Teniste (12'), Berisha (36' pen.)
Berisha (90')
Ordagic (34' og.), Lopes (90')
Finn (49'), Boyle (90')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Radnik Bijeljina
2-0
Spartak Trnava
Mekic (34'), Duric (48')
Popara (54'), Duric (83')

Dangubic (36'), Sobczyk (74'), Lovat (83')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Molde
7-1
KR Reykjavik
James (6', 31', 41'), Aursnes (29'), Forren (63'), Hussain (66'), Omoijuanfo (90')
Thomsen (71')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Malmo
7-0
Ballymena
Rosenberg (31', 33', 48'), Rakip (44', 74'), Brorsson (46'), Molins (54')

Balmer (82'), Friel (90')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
M. Haifa
2-0
NS Mura
Ashkenazi (64'), Awad (68')
(0')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Kauno Zalgiris
0-2
Apollon Limassol

Figueiredo (29'), Silkaitis (42'), Galkevicius (74')
Zelaya (90' pen.), Pittas (14')
Pedro (6'), Sardinero (47')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
FK Liepaja
1-1
Dinamo Minsk
Ikaunieks (12' pen.)
Dodo (15'), Tobers (60'), Zuļevs (90')
Kaplenko (88')
Chizh (18'), Yahaya (49')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Dinamo Tbilisi
6-0
Engordany
Ninua (6'), Kukhianidze (21', 71'), Kavtaradze (61'), Kutalia (69' pen.), Zaria (80')
Kutalia (71'), Zaria (79')

Ryahi Bouharma (5'), Varela (66'), Serra (71'), Spano (75'), Peppe (85')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Debrecen
3-0
Kukesi
Garba (54'), Varga (77', 83')

Cuculi (39'), Limaj (67'), Musolli (73'), Kitanovski (90')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Crusaders
2-0
Torshavn
Hegarty (33'), Lowry (79')
Hegarty (30'), Ruddy (38'), Caddell (42'), Forsythe (56'), Joe Burns (90')

Nielsen (2'), Tor Naes (10'), Cieslewicz (41'), H. Eriksen (62')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Brondby
4-1
Inter Turku
Wilczek (5', 67'), Tibbling (71'), Fisker (78')
Furuholm (20')
Jul 11, 2019 6pm
First Qualifying Round
Akademija Pandev
0-3
Zrinjski Mostar

Dimov (30'), Stoilov (79')
Hadzic (12'), Mandic (28'), Govedarica (55')
Jul 11, 2019 6.30pm
First Qualifying Round
Fola Esch
1-2
Chikhura
Sinani (22')
Seydi (67'), Sinani (88')
Sardalishvili (59'), Koripadze (86')
Chikvaidze (1'), Dekanoidze (56'), Ardazishvili (58')
Jul 11, 2019 7pm
First Qualifying Round
Ljubljana
2-3
RFS
Boakye (81'), Menalo (90')
(0')
Lemajic (52' pen.), Vukmanic (90'), Kļuskins (88')
Jul 11, 2019 7pm
First Qualifying Round
Connah's Quay
1-2
Kilmarnock
Taylor (75' og.)
Roberts (21'), Owen (60'), Wilde (85')
Brophy (82' pen.), Findlay (90')
Jul 11, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Bucuresti
2-0
Milsami
Tanase (12', 56')
Filip (64')
Filip (72')

Platica (33'), Craciun (58'), Jardan (70')
Jul 11, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Zeta
1-5
Fehervar
Goranovic (17')
Ceklic (90')
Nego (3', 12', 23'), Juhasz (87'), Huszti (90')
Patkai (59'), Nikolov (64')
Jul 11, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Europa
0-0
Legia
Velasco Salazar (62'), Yahaya (82')
Jul 11, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Dunajska Streda
1-1
Cracovia
Divkovic (44')
Kruzliak (22'), Davis (31')
Kruzliak (40' og.)
Pestka (10')
Jul 11, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Cukaricki
3-0
Urartu
Tedic (43', 90'), Kovac (80')
Kovac (20'), Bogosavac (86')

Abdou Camara (42'), Ayvazyan (62'), Voskanyan (86'), Kpodo (86'), Bareghamyan (89')
Jul 11, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
St Patrick's
0-2
Norrkoping

Lennon (13')
Thern (55'), Desmond (85' og.)
Larsen (24'), Fransson (63')
Jul 11, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Cork City
0-2
Niederkorn

Casey (53'), Buckley (59')
Muratovic (10'), De Almeida (21' pen.)
Hall (19'), Thill (82')
Jul 11, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Cliftonville
0-1
Haugesund

Donnelly (37'), Breen (76'), McMenamin (86')
Grindheim (42')
Kone (24'), Sandberg (54')
Kallevag (79')
Jul 11, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Aberdeen
2-1
RoPS
McGinn (36'), Cosgrove (48')
Cosgrove (40')
Jokelainen (90')
Llamas (19'), Katz (25'), Sissoko (73')
Jul 11, 2019 8pm
First Qualifying Round
Siroki Brijeg
1-2
Kairat
Enin (34')
Bagaric (57'), Kovacic (59'), Maric (70')
Habib Eseola (29', 58')
Akhmetov (6'), Abiken (26'), Orazov (49'), Zhukov (54'), Kosovic (71')
Jul 11, 2019 8pm
First Qualifying Round
Honved
3-1
Zalgiris
Bano-Szabo (32'), N'Gog (55'), Gazdag (69' pen.)
Gazdag (62'), Kukoc (74')
Uzela (90')
Kis (6'), Mikoliunas (68'), Tomic (84')
Jul 11, 2019 9pm
First Qualifying Round
Stjarnan
2-1
Levadia
Mar Ragnarsson (15', 74')
Laxdal (87')
Andreev (79')
Podholjuzin (36'), Lepmets (63')
Jul 11, 2019 9pm
First Qualifying Round
Breidablik
0-0
Vaduz
Yeoman (29'), Orn Margeirsson (37')
Simani (40'), Antoniazzi (53')
Tuesday, July 16, 2019
Jul 16, 2019 4pm
First Qualifying Round
Urartu
0-5
Cukaricki

Ayvazyan (43'), Kpodo (74'), Dashyan (83'), Kobzar (90')
Stojanovic (3', 75'), Tedic (31'), Lukovic (49'), Birmancevic (71')
Sapic (57')
Jul 16, 2019 6pm
First Qualifying Round
KI
0-0
FK Trakai
Dosljak (21'), Raaen Sandmael (58'), Simonsen (63'), Johannesen (90')
Johannesen (36'), Jeriomenka (50'), Sveikauskas (79')
Jul 16, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Titograd
0-0
CSKA Sofia
Banovic (34')
Mitkov (68'), Pinto (89')
Wednesday, July 17, 2019
Jul 17, 2019 5pm
First Qualifying Round
Chikhura
2-1
Fola Esch
Ardazashvili (25'), Sardalishvili (73')
Koripadze (31'), Kashia (72'), Mamasakhlisi (89')
Sinani (90' pen.)
Corral (45')
Muharemovic (32')
Thursday, July 18, 2019
Jul 18, 2019 1pm
First Qualifying Round
Tobol
1-1
Jeunesse
Medy Meddour (22' og.)
Nurgaliev (29'), Turysbek (65')
Arslan (59' pen.)
Arslan (71'), De Sousa Moreira (85'), Fiorani (90')
Jul 18, 2019 3.30pm
First Qualifying Round
Makedonija
0-3
Alashkert
Nenadovic (21'), Galvao (68'), Voskanyan (74')
Jul 18, 2019 3.30pm
First Qualifying Round
Kairat
2-1
Siroki Brijeg
Orazov (90'), Kuat (90')
Suyumbaev (41'), Kuat (80'), Mikanovic (88'), Dugalic (89'), Akhmetov (89')
Bagaric (90' pen.)
Kovacic (35'), Bagaric (80')
Jul 18, 2019 4pm
First Qualifying Round
Teuta
1-0
Ventspils
Kallaku (47')
Sidibe (11'), Arapi (77')

Batista (26'), Kazacoks (52')
Jul 18, 2019 4.30pm
First Qualifying Round
Inter Turku
2-0
Brondby
Markkula (52'), Valencic (56')
Muniz (81')

Jung (2'), Fisker (75'), Kaiser (90')
Jul 18, 2019 5pm
First Qualifying Round
U Craiova
3-2
Sabail
Cicaldau (28'), Ilie Vatajelu (53'), Fortes (90')
Ramazanov (67'), Ludovic Duventru-Huret (69')
Yunuszade (79'), Ramazanov (85')
Jul 18, 2019 5pm
First Qualifying Round
RoPS
1-2
Aberdeen
Kada (2')
Kokko (30')
Cosgrove (27' pen.), Ferguson (90')
Campbell (75'), Logan (88')
Jul 18, 2019 5pm
First Qualifying Round
RFS
0-2
Ljubljana

Vukmanic (36'), Simkovic (75'), Ikstens (82'), Savalnieks (90'), Girdvainis (90')
Cekici (45'), Savic (90')
Menalo (45')
Jul 18, 2019 5pm
First Qualifying Round
Levadia
3-2
Stjarnan
Osipov (16', 89'), Kruglov (105' pen.)
Morelli (26'), Andreev (69'), Osipov (75'), Moreno (100'), Lepmets (108')
Mar Ragnarsson (25'), Gauti Gudjonsson (120')
Rauschenberg (43'), Steinn Hafsteinsson (52'), Hedinsson (115')
Jul 18, 2019 5.30pm
First Qualifying Round
Levski Sofia
2-0
Ruzomberok
Mariani (33'), Alar (90')
Alar (47')

Gal Andrezly (50'), Twardzik (66')
Jul 18, 2019 5.30pm
First Qualifying Round
Dinamo Minsk
1-2
FK Liepaja
Ralkevics (90' og.)
Spataru (10'), Dodo (70')
Strumia (38'), Emeka Friday (44'), Dodo (60')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Zrinjski Mostar
3-0
Akademija Pandev
Mandic (50'), Govedarica (79'), Gojkovic (90')
Ćurjuric (52'), Jakovljevic (69'), Mandic (82'), Rugasevic (89')

Manevski (30')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Vaduz
2-1
Breidablik
Coulibaly (57'), Schwizer (79')
Simani (64'), Cicek (81'), Schwizer (84')
Gunnlaugsson (90')
Eyjolfsson (85')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Torpedo
0-2
Ordabasy

Tsintsadze (23'), Tsitskishvili (62'), Chogadze (86')
Mehanovic (81'), Badibanga (90')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Petrocub
0-1
Larnaca

(0')
Luc Gbayara (90' og.)
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Neftchi Baku
6-0
Speranta Nisporeni
Platellas (18', 40'), Makhmudov (24' pen.), Junior (42'), Joseph-Monrose (67'), Zulfugarli (78')

Ponce (25'), Efros (45')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Milsami
1-2
Bucuresti
Bolohan (47')
(0')
Dumitru (4'), Oaida (42')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Cracovia
2-2
Dunajska Streda
Lopes (2'), Piszczek (120')
Jablonsky (8')
Patrick Ronan (47'), Ramirez (94')
Cmelik (4'), Kostrna (14'), Davis (90'), Kalmar (105'), Blackman (120')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Zalgiris
1-1
Honved
Antal (18')
Perez (10'), Baravykas (61')
Kamber (62')
Kukoc (20'), Kalnoki-Kis (49'), Gazdag (73')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Haugesund
5-1
Cliftonville
Velde (5', 68'), Samuelsen (36'), Kone (45'), Desler (51')
McMenamin (17')
Ives (10'), Bagnall (25'), McDermott (45'), Donnelly (80'), Wilson (85')
Jul 18, 2019 6pm
First Qualifying Round
Apollon Limassol
4-0
Kauno Zalgiris
Zelaya (6', 44' pen., 60' pen.), Szalai (83')
(0')
Jul 18, 2019 6.30pm
First Qualifying Round
Niederkorn
1-2
Cork City
Bah (68')
Silaj (5'), Vogel (87')
Buckley (3'), McCarthy (47')
Buckley (16'), Hurley (63')
Jul 18, 2019 6.30pm
First Qualifying Round
H. Be'er Sheva
1-0
Laci
Sabag (69')
Biton (23'), Goldberg (54')

Domgjoni (42'), Shehu (81')
Jul 18, 2019 6.30pm
First Qualifying Round
Engordany
0-1
Dinamo Tbilisi

(0')
Jalil Medioub (81')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
Torshavn
2-3
Crusaders
Samuelsen (37'), Cieslewicz (51')
Forsythe (3'), Heatley (28', 68')
Hegarty (6'), O'Neil (45'), Beverland (78'), Heatley (90')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
NS Mura
2-3
M. Haifa
Bobicanec (6'), Sporn (81')
Marosa (72')
Awad (31'), Ashkenazi (35', 76')
Shua (86')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
Kukesi
1-1
Debrecen
Ethemi (17')
(0')
Szatmári (58')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
Norrkoping
2-1
St Patrick's
Larsson (36'), Holmberg (85')
Lauritsen (37'), Dagerstal (73')
Clifford (72')
Clifford (41'), Kelly (73'), Toner (75')
Kelly (90')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
Hibernians
0-1
Soligorsk

Mbong (15'), Apap (37')
Apap (73')
Tatarkov (64')
Bakaj (58'), Tatarkov (90')
Selyava (33')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
Hajduk Split
1-3
Gzira
Jradi (7')
(0')
Jefferson (57'), Kone (69', 90')
Jul 18, 2019 7pm
First Qualifying Round
Fehervar
0-0
Zeta
Juhász (66')
Krstovic (9'), Milojko (34'), Vukcevic (45')
Vukcevic (74')
Jul 18, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Vitebsk
1-1
KuPS
Stargorodsky (27')
Karamushka (48'), Khubutia (60')
Diallo (53')
Pennanen (84')
Jul 18, 2019 7.30pm
First Qualifying Round
Shkupi
1-2
Pyunik
Jurina (82')
Jurina (34'), Bajrami (70')
Serginho (85')
Asatryan (7'), Miranyan (31')
Simonyan (9'), Shevchuk (44'), Marcu (79'), Zhestokov (87'), Dragojevic (90')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Spartak Trnava
2-0
Radnik Bijeljina
(Aggregate 0-0 | Spartak Trnava win 3-2 on penalties)
Sobczyk (10'), Mihalek (87')
Halilovic (11'), Mitrea (22'), Zahumensky (27'), Mesik (58'), Tesija (97'), Mihalek (105')
Mitrea (108')

Radovic (50'), Simonovic (69'), Peco (71'), Plavsic (105')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Rangers
6-0
St Joseph's
Aribo (3'), Morelos (45', 57' pen., 66'), Defoe (77', 86')
Goldson (90')

Torres Fernandez (31'), Manuel Alegre Delgado (90')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Radnicki Nis
2-2
Flora
Mihajlovic (68'), Cumic (83')
Cumic (89')
Purg (80'), Anders Lepik (90')
Kuusk (52'), Jarvelaid (89')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Domzale
1-0
Balzan
Vuk (21')
(0')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Kilmarnock
0-2
Connah's Quay

McKenzie (65')
Findlay (79')
Morris (50'), Wilde (80' pen.)
Disney (34'), Wilde (60'), Wignall (74'), Holmes (78'), Insall (83')
Wignall (85')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Buducnost
4-1
Trans
Vucic (3'), Bakic (49'), Perovic (56'), Žarubica (78')
Milic (27')
Milic (39')
Plotnikov (70'), Poliakov (77')
Jul 18, 2019 7.45pm
First Qualifying Round
Ballymena
0-4
Malmo

Friel (90'), Mayse (90')
Safari (27'), Molins (53'), Rakip (69'), Gall (79' pen.)
Gall (55'), Innocent (89')
Jul 18, 2019 8pm
First Qualifying Round
Shamrock
2-1
Brann
Byrne (76'), O'Neill (87')
Boyle (84'), Grace (90')
Bamba (56')
Jul 18, 2019 8pm
First Qualifying Round
Legia
3-0
Europa
Carlitos (7', 60'), Kulenovic (13')
Remy (17'), Wieteska (88')

Rosa (82')
Jimenez Sanchez (52')
Jul 18, 2019 8pm
First Qualifying Round
KR Reykjavik
0-0
Molde
Thordarson (81')
Hestad (90')
Preliminary Round
Thursday, June 27, 2019
Jun 27, 2019 6.30pm
Preliminary Round
Niederkorn
1-0
Cardiff MU
De Almeida (62')
Vogel (35')

Evans (74')
Jun 27, 2019 6.30pm
Preliminary Round
Barry
0-0
Cliftonville
Hood (90')
Bagnall (73')
Jun 27, 2019 7pm
Preliminary Round
Sant Julia
3-2
Europa
Mendez (44', 64'), Munoz (90')
Stephane Bruno Malatini (32'), Vasile (53')
Cisse (75')
Gallardo, Mango (46' og.)
Mascarenhas-Olivero (87')
Jun 27, 2019 7pm
Preliminary Round
KI
5-1
Tre Fiori
Johannesen (8'), Raaen Sandmael (37'), Johannesen (56'), Bjartalid (73', 83')
Pavlovic (26'), Hadzibulic (31'), Brinck (69'), Johannesen (75')
Compagno (90')
Carubini (30'), Lago (74'), Compagno (86')
Jun 27, 2019 7.45pm
Preliminary Round
La Fiorita
0-1
Engordany

Di Maio (36'), Mezzadri (84')
Vassallo (87')
Sanchez (31')
Zugic (48'), Deivis (72')
Deivis (86')
Jun 27, 2019 7.45pm
Preliminary Round
FC Prishtina
1-1
St Joseph's
Dallku (28' pen.)
Mankenda (82')
Juanfri (31')
Rojas Piner (28'), Jesus Ferrer (33'), Manuel Gonzalez Perez (88'), Torres Fernandez (90')
Jun 27, 2019 7.45pm
Preliminary Round
Ballymena
2-0
NSI Runavik
Millar (49'), Winchester (56')
Carville (87')

Johannus Justinussen (78'), Hentze (88')
Tuesday, July 2, 2019
Jul 2, 2019 4.45pm
Preliminary Round
St Joseph's
2-0
FC Prishtina
Villar (75'), Juanfri (80')
Torres (25'), Ferrer (45'), Pecci Macias (78')
Rojas (93')

Bekteshi (14'), Dallku (29'), Miftaraj (73'), Mankenda (74'), Thaci (76')
Bekteshi (48'), Dallku (48')
Thursday, July 4, 2019
Jul 4, 2019 6.30pm
Preliminary Round
Engordany
2-1
La Fiorita
Zugic (18'), Gasperoni (85' og.)
Laborda (38'), Spano (66'), Sanchez (89')
Coca (79' og.)
Hirsch (31'), Bracaletti (32'), Gasperoni (72'), Righini (89')
Jul 4, 2019 6.30pm
Preliminary Round
Cardiff MU
2-1
Niederkorn
Lam (2'), Rees (67' pen.)
McCarthy (43'), Baker (88')
De Almeida (73')
Muratovic (16'), Flauss (43'), Skenderovic (79')
Jul 4, 2019 7pm
Preliminary Round
NSI Runavik
0-0
Ballymena
Lecky (45'), Balmer (89')
Jul 4, 2019 7.30pm
Preliminary Round
Europa
4-0
Sant Julia
Gallardo (38'), De Barr (48'), Walker (78'), Pedro Rico Dominguez (90')
Yahaya (17'), Rosa (37')

Jonny (61'), Mango (77'), Vasile (82')
Jonny (83')
Jul 4, 2019 7.45pm
Preliminary Round
Tre Fiori
0-4
KI

Righetti (28'), Compagno (54'), Costantini (62'), Pestrin (84')
Bjartalíd (29' pen.), Johannesen (33'), Johannesen (45'), Danielsen (75')
Johannesen (31'), Hadzibulic (61')
Jul 4, 2019 7.45pm
Preliminary Round
Cliftonville
4-0
Barry
McMenamin (26'), Gormley (44'), McDermott (83'), Donnelly (85')
Bagnall (73')

Cotterill (58')
rhs 2.0
Today's games header


Sports Mole provides in-depth previews and predictions for every match from the biggest leagues and competitions in world football.
Argentina's Lionel Messi kisses the World Cup trophy after collecting the Golden Ball award on December 18, 2022Sign up for our FREE daily preview newsletter direct to your inbox!